Förslut lådor på rullande band!
Strömförsörjning: 220 V, 50 Hz.
14 förinställda skärlängder, kan memorera tre olika längder.
Effektiv och lättanvänd elektronisk bordsdispenser för förseglingsremsor (dispensern är lämplig för tejpning med både standard och armerade förseglingsremsor). Står stadigt på bordsyta och är enkel att förflytta vid behov. Passar utmärkt för förslutning av lättare kartonger under 30 kg. Tejpen tål fukt och temperaturvariationer och är därmed perfekt för transport. Den elektroniska dispenserns smarta funktioner gör att ni sparar tid i packprocessen och kan försluta era förpackningar på löpande band. Har ni lägre behov? Kolla då in RAJAs manuella dispenser för förseglingsremsor, som ligger lägre i pris då den till exempel saknar automatisk frammatning av förutbestämda tejplängder.
Förseglingsremsor är en typ av packtejp tillverkat av papper, som fuktas för att häftämnet ska återaktiveras. Eftersom det är tillverkat av papper behöver det inte särskiljas från kartongen vid återvinning. RAJA har stort fokus och ett brett utbud av återvunnet och återvinningsbart emballage. Red ut skillnaderna mellan olika typer av papperstejp genom att läsa vår produktguide: maskeringstejp, papperstejp och förseglingsremsor
Behöver ni hjälp? Inga problem, RAJAs emballagespecialister är nära till hands. Kontakta vår kundtjänst via chatt, epost (info@rajapack.se) eller telefon (010 - 33 08 200)